Assignment 3 – Group Select

Use this tool to place yourself in a group with your peers for Assignment 3. If you are submitting individually, you still need a 'group' – just make sure you pick an empty one. This must be used before you can upload your assignment.

Group Group description Count Members
Aidan's Workshop - HPE
HPE Group 0/5 Member list not available
Group 1 - Geography
Geography Unit 0/5 Member list not available
Group 1- science
Science group 0/6 Member list not available
Group 3 - HASS
HASS/English 0/5 Member list not available
Group 4 Workshop 1
Physical Education 0/5 Member list not available
Group 4 Workshop 6 - HPE
HPE focus 0/5 Member list not available
PE - Danyon, Aengus, Nathan, Sam
All PE learning areas 0/6 Member list not available
Piper Bell - English
Wednesday 11 Tutorial English Focus 0/5 Member list not available
Piper's group: HASS
HASS (Wednesday 11am-1pm) 0/5 Member list not available
Piper's Thurs class French/Geog
0/5 Member list not available
Piper's Thursday group (Wutang Warriors - HASS) Patrick F, Patrick N, Dean, Teone, and Connor.
Focusing on Year 8 History (The ancient to the modern world; 650– 1750 C.E) 0/5 Member list not available
Pipers Tute - English
Pipers tute - English. 0/5 Member list not available
Piper's Workshop Group 5
Science and Mathematics 0/5 Member list not available
Piper THUR 4-6 HPE
Focussing on year 9/10 HPE 0/5 Member list not available
Piper Wednesdays 11-1 Science
Science Club 0/5 Member list not available
Piper workshop 4 - group 3
Drama/ Psychology 0/5 Member list not available
Science/PE Collab
0/5 Member list not available
Wednesday 11- 1 p.m. group
Languages 0/5 Member list not available
Wednesday 11-1pm PIPER; PE
Ceejay Inglis, Nathan Beenham, Matt Fisher 0/5 Member list not available
Wednesday workshop - Visual Arts (Hallie)
Focusing on Visual arts and haven't decided what year level yet. 0/5 Member list not available
Workshop 3: Friday 12pm: Group 1
Child Protection / Special Education - Rachael Greenshields, Molly McCarthy, Chloe Wilson, Lisa Matthews 0/5 Member list not available
Workshop 3 - Physical Education
Jess, Kate, lachie, Nicholas, Bella 0/5 Member list not available
Workshop 3: Tuesday 12: Group 2
Cross Curricular - English, Visual Art, Drama, History - Brie, Kristina, Clay, Katherine, Josephine 0/5 Member list not available
Workshop 3: Tuesday 12: Group 3
HASS unit - Rose, Brooke, Cerys, Skye, Bethany 0/5 Member list not available
Workshop 3: Tuesday 12: Group 4
Phys ed - Corey Franklin, Brendan Beard 0/5 Member list not available
Workshop 3: Tuesday 12: Group 6
Science: Physics/Chemistry - Bradley Wyatt 0/5 Member list not available
Workshop 6 - History
0/5 Member list not available
Workshop 7: Friday 1pm: Group 1
Physical Education - Lachlan Paterson, Kyle Foreman, Bradley Potter 0/5 Member list not available
Workshop 7: Friday 1pm: Group 2
Transdisciplinary Curriculum Unit: Open to ICT, Drama, English, HASS, Art, Science, Maths - Daniel Del Pilar, Emma Chislett 0/5 Member list not available
Workshop 7: Friday 1pm: Group 3
Integrated learning - Cameron, Samuel, Lauren 0/5 Member list not available
Workshop 7: Friday 1pm: Group 4
ICT Presentation - Joel, Ethan, Andrew, Joshua, Michael 0/5 Member list not available
Workshop 7: Friday 1pm: Group 5
Interdisciplinary - For those Maths/English loving nerds - Kate, Sophie, Angus, Dylan 0/5 Member list not available